Dermatoskopia

Badanie polega na ocenie znamion i zmian skórnych za pomocą dermatoskopumikroskopu epiluminescencyjnego. Jest to urządzenie optyczne powiększające 20-krotnie uzyskany obraz zmiany skórnej.

Dermatoskopia jest bardzo pomocna w diagnostyce zmian wirusowych, naczyniowych, a także znamion barwnikowych kierunku nowotworów skóry, w tym czerniaka.

Jest to badanie nieinwazyjne i bezbolesne. Nie niesie ze sobą żadnego ryzyka, można je powtarzać wielokrotnie (co jest zalecane przy większej ilości znamion, jeśli nie ma decyzji o ich usunięciu).

Badanie wykonywane jest u pacjentów w każdym wieku, a także u kobiet ciężarnych.

Jeżeli lekarz ma wątpliwości, co do oceny dermatoskopowej, zmiana jest wycinana chirurgicznie i badana histopatologicznie.

Mezoterapia przynosi najlepsze efekty gdy wykonywana jest w serii kilku zabiegów. Początkowo należy robić zabieg co 10-14 dni (przez okres dwóch miesięcy), potem raz na miesiąc lub kwartał dla podtrzymania efektu.

 

Centrum Medyczne MEDREX

Gwarantujemy profesjonalizm i doświadczenie naszego zespołu medycznego, wysoki standard obsługi oraz indywidualne podejście do każdego pacjenta.

Rejestracja

 

rejestracja@medrex.pl

tel. +48 85 749 94 43

mobile +48 607 734 083

PRAWA PACJENTA

Najczęściej odwiedzane

05 luty 2020
05 luty 2020

© 2016 Centrum medyczne MEDREX. Projekt i realizacja: web4net.eu

Search