Chirurgia ogólna

Chirurgia ogólna

Leczenie hemoroidów

Choroba hemoroidalna jest to schorzenie częste i dotyczy obu płci, objawy wystąpić mogą w każdym wieku. Same hemoroidy to anatomiczna część odbytu człowieka, dopiero ich stopniowe powiększanie prowadzi do objawów. Najczęstsze objawy choroby hemoroidalnej to: krwawienia z odbytu, dyskomfort, świąd i pieczenie wokół odbytu. Czasami z odbytu wychodzą guzki i nie dają innych subiektywnych objawów.

Nierzadko pierwsze objawy związane są z powikłaniami choroby hemoroidalnej takim jak zakrzepica w uwięźniętych guzkach hemoroidalnych czy zakrzepica guzka zewnętrznego (popularnie zwane „hemoroidami zewnętrznymi”) co objawia się nagle powstałym w okolicy odbytu bolesnym guzkiem podskórnym.

Hemoroidy są konsekwencją niewydolności żylnej, która może być spowodowana czynnikami genetycznymi lub stylem życia. Do czynników sprzyjających powstawaniu żylaków zalicza się:

  • siedzący tryb życia
  • częste zaparcia
  • częste biegunki
  • ciąża
  • nadciśnienie w żyle wrotnej.

Chirurgiczne metody małoinwazyjne leczenia hemoroidów w Centrum Medycznym Medrex

  • Leczenie hemoroidów metodą Hemoron® 
  • Leczenie hemoroidów metodą Barrona

Konsultacje: Dr hab. n. med. Mariusz Gryko

Godziny przyjęć: Środa 15:00 - 18:00

 

 

Bezoperacyjne leczenie żylaków

Żylaki to żyły, które uległy nadmiernemu rozszerzeniu wskutek uszkodzenia zastawek żylnych kontrolujących przepływ krwi, tak aby płynęła ona tylko w kierunku serca. W przypadku nieprawidłowego ich działania krew spływa z powrotem do kończyny i gromadząc się, powoduje powstawanie widocznych zgrubień i fałd nazywanych żylakami. Na powstawanie żylaków wpływa szereg czynników tj. tryb życia, stojąca praca, ciąża oraz cechy genetyczne. Do niedawna jedyną metodą leczenia żylaków kończyn dolnych było ich chirurgiczne usunięcie. Wiązało się to z dość długim okresem pooperacyjnym i rehabilitacją.

Centrum Medyczne Medrex proponuje bezpieczną metodę – małoinwazyjne leczenie żylaków kończyn dolnych. Teraz można je wyleczyć podczas krótkiego zabiegu i nazajutrz wrócić do pracy.

Konsultacje:

Dr Mariusz Gryko

Godziny przyjęć:

Środa 15:00 - 18:00

 

laserowe leczenie zylakow - zalecenia dla pacjenta

 

 

Centrum Medyczne MEDREX

Gwarantujemy profesjonalizm i doświadczenie naszego zespołu medycznego, wysoki standard obsługi oraz indywidualne podejście do każdego pacjenta.

Rejestracja

 

rejestracja@medrex.pl

tel. +48 85 749 94 43

mobile +48 607 734 083

PRAWA PACJENTA

Search